Didim Cemevi Derneği Youtube kanalına Abone bekliyor.

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği Didim’den tüm dünyaya, tüm dillere ve kültürlere, eğitim gönüllüsü müzisyen ve sanatçılarla yeni açtığı Youtube kanalından #Merhaba diyor. Uzaktan eğitime destek oluyor.

Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği tarafından Didim Cemevi ve Didim’in tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla, sözleri Yaşar Kemal’e, müziği Zülfü Livaneli’ye ait olan “Merhaba” türküsü Didim Cemevi için yeniden düzenlendi.

Koronavirüs kaynaklı pandemi süreci ile sosyal mesafe kurallarını ihlal etmeyen ve daha öncesinde yaptıkları gibi Didim Cemevi Sahnesinde geniş katılımlı etkinlik ve konser düzenleyemeyen Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği Yönetimi, “Didim Cemevi” sahnelerini Youtube kanallarına taşıdıklarını, yeni açtıkları Youtube kanalının abonelik ve izlenmesi ile gelecek olası tüm gelirini de eğitim faaliyetleri için kullanılacağını beyan ettiği “Didim Cemevi için Söyle” örnek projesi oldukça ses getirdi.

Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği bu özel proje için Didimli sanatçı ve müzisyenlere sosyal medya üzerinden “Didim Cemevi için Söyle” çağrısında bulundu. Gönüllü katkıda bulunan sanatçı ve müzisyenlerle Didim Cemevi’ni ve Didim’i anlatan farklı çekim noktalarında, farklı sanatçı ve müzisyenlerin yer aldığı özel klip çalışması devam ediyor. Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneğinin Youtube kanalından yayınlanacak ve Youtube üzerinden olası tüm geliri de uzaktan eğitime destek vermek için, eğitim için kullanılacak.

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneğinin çağrısı ile Didim Cemevi için yeniden çalan ve söyleyen, yeniden düzenlenen, eğitim gönüllüsü sanatçı ve müzisyenlerin yer aldığı aynı zamanda Didim’in de tanıtımına katkı sağlayacak, eğitime destek sağlayan bu özel klip projesinin hayata geçmesi için Didim’in birbirinden güçlü kişi ve firmaları da destek oldu.
‘Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği’ için yeniden düzenlenen, özel çekimler ile hazırlanan Didim Cemevi için Söyle müzikal klip için,

  • Üç Mevsim İnşaat –Mühendislik adına iş insanı Ünal Aykaç ;
  • Kösem Beton adına iş insanı Fahri Kösem ;
  • Diş Hekimi Dr. Melih Sürmeli;
  • Elit İnşaat Emlak adına Deniz – Dilaver Demir kardeşler,
  • Barışcanlar Turizm adına iş insanı Ümit Güldiken yanı sıra küçük büyük tüm Didim’den destek ve katkı geldi.

Kısa sürede 500 aboneyi geçen, Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği Youtube kanalına içerik de hazırlayan İdea Yayıncılık, Tasarım ve Reklam Hizmetleri sahibi, Gazeteci Umut Kaşan tarafından hazırlanan ve titizlikle yürütülen bu dijitalleşme adımının “Didim Cemevi için Söyle” örnek projesinin, gerçek bir dayanışma ve eğitim seferberliği olduğunu ifade eden Didim Cemevi Derneği Başkanı Hüseyin İlhan

“Sosyal yaşamda daha aktif olmak, zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde, ilimi ve bilimi ve yenilikleri kullanarak, canlarımızı kurumlarımız aracılığıyla dayanışmaya çağırmak ve yardım elimizi ihtiyaç sahiplerine uzatabilmekteki amacımız; zorda, darda ve yolda kim kalmışsa, Hızır gibi yetişmektir.” Diyor.

Youtube kanalında birbirinden eğlenceli çekim anlarını da paylaşıldığı Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği Youtube kanalına daha çok abone kazandırmak için yapılan, eğlenceli ve özel paylaşımlar ile Didim Cemevi başkanı Hüseyin İlhan son derece aktif olduğu ve iyi örgütlenebildiği, Facebook platformu dışında, Youtube kanalını da faaliyete geçirerek dijitalleşmede öncülük sergiliyor. Dijital platformlar üzerinden örgütlenerek yardım ve eğitim faaliyetlerine katkı sağlıyor.

Hüseyin İlhan ve proje sorumlusu Umut Kaşan, Didim Cemevi’nin sosyal medyayı ve dijital kanalları, örnek örgütlenmeyle, yapıcı ve aktif kullanmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Didim için Söyle” projesine de şimdiden hazırlamaya başladıklarını ifade ediyorlar. Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği Youtube kanalı için “ Her yeni abonelik, eğitime verilmiş bir destektir. Lütfen Kanalımıza abone olun, uzaktan eğitime katkı sağlayın” çağrısında bulunuyorlar.

“Didim Cemevi için Söyle” projesinin müzik yönetmenliğini yapan Didim Pir sultan Abdal grubu kurucu müzisyeni Engin Ağrı. Vokal ve Enstrümanlarda, Engin Ağrı, Cem Sezgin, Başar Sayılgan, Yakup Kıvrak, Melek Çağla Yavuncu, Kenan Ceylan, Özlem Ağrı, Vedat Demirhan, Veysel Başboğa , Samet Temiz , Zeynep Nurcan Bakmaz , Derya Aslan Demir, Ali Durmuş, Ceren Aydıncı, Ulaş Bulut Ağrı, Didim Cemevi Aşık Veysel Korosu, Pir Sultan Abdal Grubu yer alyor. Merhaba Türküsünü yeniden düzenleyen ve müzikal altyapıyı hazırlayan müzisyen Başar Sayılgan. Klibin yönetmeni Murat Yüksel ve Proje Yapımcısı Umut Kaşan.

“Didim Cemevi için Söyle” Proje Künyesi:
Yapım Sorumlusu: İdea Yayıncılık, Tasarım ve Reklam Hizmetleri – Umut Kaşan ( 2020 )
Kurgu – Proje: Umut Kaşan
Yönetmen: Murat Yüksel
Düzenleme / Mix / Mastering: Başar Sayılgan
Müzik Yönetmeni: Engin Ağrı
Vokal ve Enstrümanlarda: Engin Ağrı , Cem Sezgin, Başar Sayılgan, Yakup Kıvrak, Melek Çağla Yavuncu, Kenan Ceylan, Özlem Ağrı, Vedat Demirhan , Veysel Başboğa , Samet Temiz , Zeynep Nurcan Bakmaz , Derya Aslan Demir, Ali Durmuş, Ceren Aydıncı , Ulaş Bulut Ağrı, Didim Cemevi Aşık Veysel Korosu, Pir Sultan Abdal Grubu

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.