Didim Belediye İşçileri, Haklarını Arıyor !

Didim Belediyesi DİSK/Genel-İş Sendika üyesi işçiler isyanda!

Didim Belediyesi DİSK/Genel-İş Sendika üyesi işçiler isyanda!

İŞÇİNİN HAKKINI VERİN
Bundan aylar önce de bir işçi kardeşimizden gelen bir mesajı paylaşınca, sizi öfkelendirmiş, işçinin isyanına ve feryadına ses olunca eriyen maaşları ile yaşayamayan işçi kardeşlerimizin giderek yükselen ve giderek kalabalıklaşan işçi feryatlarını yazınca, trak diye yapılan ara zamla  işçilerin maaşlarında beklenen iyileşme sağlanmıştı.

DEMEK Kİ İSTEYİNCE YAPABİLİYORSUNUZ!

Çünkü bir işçiden gelen mesaj saatler sonra DM de yüzlerce işçi mesajı demek ve hepsinin tek bir talebi haklarını alabilmek.

Didim Belediyesi – DİSK/Genel-İş Sendika üyesi işçiler gördüğünüz ve okuduğunuz gibi yine isyandalar.  Önce işçinin hakkı !!! Bana gelen mesajda herkesin de açıkça okuyabileceği gibi, maaşlarını eksiksiz tam ve zamanında alabilmek için “ bi’şeyler” yapma kararındalar.

Bu mesajdan ben şunu anladım sanki işçiler toplu greve giden o yoldalar. Ocak ayından kalan maaş farkları ve ikramiyeler bile ödenmemiş, zaten de parça parça ödeme aldıkları için aldıkları her paradan da şikâyetçiler. Parça parça ödeme almak istemiyorlar. Hak edişlerini tam gününde ve eksiksiz almak istiyorlar.

İşçi kardeşlerimiz “ bi’şeyler” derken artık meydanlara mı çıkarlar? iş mi durdururlar? Genel grev kararı mı alırlar? Kendi bilecekleri haller. Dilerim ki hiç bunlara gerek kalmaz. Hakkını alan işçi kardeşlerimiz de yine bizden çok size teşekkür ederler.

Açıkça ve net olarak bilmelisiniz ki İŞÇİ SINIFI YALNIZ DEĞİLDİR. ‘Biz daima işçinin sesiyiz, işçi sınıfının yanındayız” Zaten sendikal bölünme yaşayan belediye işçileri yeterince mağdur ediliyorlar. İşçiyi daha fazla mağdur etmeyin.

Tekrar ifade etmek isterim ki grev veya benzeri bir eylem kararı almadan, toplu hak arayışına girmelerine gerek kalmadan tüm bu sorunlar diliyorum ki en kısa sürede çözülür ve işçinin beklediği maaşı ve hakkını verirsiniz.

Didim Belediyesi sosyal medya paylaşımlarını görüyoruz. Didim Belediyesi işçisini üzmez !!!
Bu hayat pahalılığında, okul taksiti ev kirası elektrik ya da su faturası gibi sadece faturaları için çalışan işçinin hak talebi 26 Ekim’de yapacakları toplantıdan çıkan karara bağlı olmaksızın olumlu sonuçlanır.

Umut Kaşan- Ege İdea Dergi ( 2023)

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.