Çocuklar için “KORONA MASALI” İzle-Dinle Paylaş. Bir çocuğa da sen ulaş”

Ege İdea Dergi’den tüm çocuklara “Korona Masalı Hediyesi”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız bu sene 100. Yılındaydı ve çocuklarımız maalesef evlerinde kutlamak zorunda kaldı.
Korona Virüsü sebebi ile uzun süredir evlerinden çıkamayan, canı çok sıkılan tüm çocuklara “Korona Masalı” hediyemiz olsun.
Hangi çocuk masal dinlemeyi sezmez ki? düşündük ve dedik ki çocuklar masal en güzel hediyedir. o Halde çocuklarımıza hiç dinlemedikleri bir masal hediye edelim. Belki kabul ettikleri fakat anlayamadıkları, anlamlandıramadıkları bu karantina günlerinde yeni masallar dinleyen, okuyan çocuklar mutlu olur.

Masalımız tam 26 Sayfadır. Para İle Satılmaz ve izin alarak her yerde kullanabilirsiniz.
İmkanı olan yazıcıdan çıktı alabilen lütfen masal kitabı olarak da bir çocuğa hediye etsin.
Henüz okuma – yazma bilmeyen çocuklarımız için de Yotutube’dan açın masalı, tüm masalı keyifle dinleyebilirler.

Masalı uyduran yani çocuklara Korona Günlerine özel bir masal yazan Dergi Editörümüz ve aynı zamanda Yaratıcı Drama Lideri  ‘Umut Kaşan’ yazdığı açıklamada şöyle diyor.

Merhaba;
Evden hiç çıkamadığı için canı çok sıkılan Arya için uydurduğum ve onun çok severek dinlediği bu Korona Masalı’nı belki canı çok sıkılan diğer çocuklar da dinler diye düşündüm ve masal sevmeyen çocuk mu var? O zaman onlar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi olarak bu uydurduğum yani yazdığım masalı önce kitaplaştırmaya ve dinlemelerini sağlamak için gerekli şartları olgunlaştırmaya karar verdim. Elimden gelen işlerdi yaptım. “Yaratıcı Drama Lideri” ve anne olmak çok keyifli. Hopp aynı çemberde el ele verdiğimiz bir başka anne ve bir başka Yaratıcı Drama Lideri  arkadaşım Nazmiye Üge Özel de uyduruk masalımızı kızına okur gibi okudu. (Korona Masalı’mız yetişkinler için değil ama dinlemek – okumak isteyen buyursun ).
Biz iki Yaratıcı Drama  Lideri daha ne kurgular oluşturduk daha ne masallar uydurduk şu süreçte arkadaşlarımızın canı sıkılan çocukları için.  Beğenirseniz elbette onları da paylaşırız. Gelen yorumlar ile yol alalım istedik.
Malesef bu Pandemi sürecinde yani Korona karantinası günlerinde çocuklar evde çok sıkıldı. Biz büyükler bile çok sıkıldık süreci anlayamadığımız için ki çocuklar ekranlara gömüldü.
Çocuklar Masal dinlemeyi çok sever.

Belki bir çocuk daha dinler ve o da çok mutlu olur diye yaptık.

Lütfen duyan paylaşsın. Belki bir çocuk daha daha hiç dinlemediği bilmediği bir masal ile mutlu olur.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100 yaşında.

Bu Korona masalımız da hediyemiz olsun tüm masal seven çocuklarımıza.
İzle Dinle Paylaş. Bir çocuğa da sen ulaş”

Yazan ve Kitaplaştıran : Umut Kaşan
Okuyan yani Seslendiren: Nazmiye Üge Özel

Ege İdea Dergi’nin Çocuklara Hediyesidir. Para İle Satılmaz ve izin alarak her yerde kullanabilirsiniz.  Diliyoruz ki bu ilk uyduruk masalımızı beğenirsiniz.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.