”Bir Öyküdür Yoran” Gülay Zübeyde Yalçın

”Bir Öyküdür Yoran” Gülay Zübeyde Yalçın

‘’Bir Öyküdür Yoran’’ adlı kitabını yayımlayarak Didim’e güzel bir sürpriz yapan Gülay hanım bir sürpriz de bize yaparak Ege İdea Dergi’yi ziyarete geldi. Ve bizi çok mutlu etti.

 

Didim Belediyesinin katkılarıyla hazırladığı kitabının ayrıntılarını konuştuk. Muhabbeti güzel, dolu dolu bir kadının bir öğretmenin okyanus bilgisiyle sevgisiyle dolduk.

Didim’liler için gerçek bir kazanım olan bu faydalı kitapta Didim’in tarihine dair neler yok ki. 1. Dünya savaşından tanıkların resimleri, hikâyeleri ve ifadelerinden tutunda yerel lezzetlerin, tarihi yemeklerin tarifine kadar birçok bilgiyi, yerli Google gibi kullanımımıza sunmuş Gülay Öğretmenimiz.  Emekli olsa bile hala herkes bilsin herkes öğrensin toplum faydalansın zihniyetiyle idealist tutumunu asla bırakmamış. Ege İdea dergi olarak bizim görevimizde bunu sonuna kadar desteklemek ve bu güzel kitabı olabildiğince çok insana ulaştırmak. Teşekkürler Gülay Zübeyde Yalçın.

1953 yılında Yoran’da (Didim) doğdu. 1964 yılında Ortaklar İlk öğretmen Okulu’nu parasız yatılı olarak kazandı. 1970 yılında mezun olunca Didim’den yetişen ilk bayan öğretmeni oldu.  1973 yılında öğretmen Nusret Yalçın ile evlendi. İki kız çocuğu ve üç torun sahibi olan Gülay Zübeyde Yalçın severek yaptığı mesleğini memleketin çeşitli yerlerinde icra eden Gülay Zübeyde Yalçın 1997 yılında emekli oldu. Ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı…

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.